iPhone SE (2020) czy iPhone 8?

Piotr, dnia 14.01.2021

Zobacz, czym na prawdę różni się nowy iPhone SE (2020) od nieco starszego iPhona 8? Czy warto zdecydować się na nowy model o wyglądzie znanym z uwielbianej poprzedniej odsłony iPhona SE?

iPhone SE (2020), czy iPhone 8?

Wygląd? To ważne, ale co kryje się wewnątrz?

Powiedzmy sobie szczerze: Najważniejszy arkument przy wyborze obydwu modeli to cena, która jest znacznie niższa niż w przypadku modeli takich, jak np. iPhone 12, czy iPhone XS. Druga generacja iPhona SE jest bardzo podobna do iPhona 8. Jednak Ty zadajesz sobie pytanie, który model wybrać. Odpowiedzi, które pozwolą Ci dokonać wyboru znajdziesz poniżej.

Identyczne wymiary, jak w przypadku iPhona 8 oraz uwielbiany przez wielu użytkowników przycisk Home Button na dole ekranu, sprawiają, że telefony są do siebie dość mocno podobne. Do tego w przypadku iPhona SE tył obudowy został pokryty uwielbianą i znaną z poprzednich edycji taflą szkła. Dodatkowo nowy iPhone SE (2020) może być ładowany bezprzewodowo. Jak zawsze Apple zdbał o wygląd iPhona SE i oferuje go w kilku kolorach: czarnym, białym oraz czerwonym. Tutaj pojawia się pierwsze różnica, iPhone 8 nie jest dostępny w kolorze białym. Jeśii chodzi o wymiary decyzja nie będzie problemem: oba telefony wyposażone zostały w wyświetlacz o wymiarach 4,7 cali oraz ważą jedynie 148 gramów. (Wymiary: 138.4 x 67.3 x 7.3 mmm)

iPhone SE (2020) iPhone 8

Co otrzymujesz i w jakiej cenie?

Dla wielu osób głównym mkryterium wyboru jest cena. Nie ma w tym dziwnego. iPhone SE (2020) jest aktualnie niemal 2 razy tańszy od najnowszego flagowca Apple, iPhona 12. Na refurbed iPhona SE (2020) oferujemy taniej nawet do 40% w cenie około: 1799 zł

"Lots to love, less to spend" to motto Apple w przypadki iPhona SE

Potężna wydajność i grafika porównywalna z iPhonem 11, jeszcze raz podkreślają, że dla Apple nie ma rzeczy niemożliwych. iPhone SE został wyposażony w procesor Bionic Chip A13, podczas gdy iPhone 8 oferuje jedynie procesor Bionic Chip A11, czyli dwie generacje niższy. Dzięki wyposażeniu iPhona SE w wyświetlacz Retina HDR10 o przekątnej 4,7 cala z technologią True Tone, Apple mogło zrezzygnować z użycia wyświetlacza OLED, co pozwoliło na znaczną redukcję ceny, przy zachowaniu bardzo wysokiej jakości obrazu i wydajności telefonu.

Aparat, który sprawia, że zdjęcia wyglądają, jak żywe

Nie znajdziesz tutaj kilku aparatów, ale nie odbiera to nic żadnemu z modeli. Zarówno iPhone SE (2020), jak i iPhone 8 wyposażone zostały w pojedyncze aparaty. Jednak są to aparaty bardzo dobrej jakości, dzięki czemu zdjęcia nie odbiegają wiele od tych, które wykonane zostały najnowszymi flagowcami.

Aparat główny

Główny aparat iPhona SE to bardzo dobry sprzęt, pozwalający na robienie zdjęć o rozdzielczości 12-megapxseli. Pozwala on również na rejestrowanie filmów 4K a jego przysłona ma ogniskową 1.8, co sprawia, że objektyw jest bardzo jasny. Aparat, w który wyposażono iPhona 8 jest niemalże identyczny i również cechuje się wymienionymi możlwościami, jednak wyposażenie iPhona SE w bardziej nowoczesny procesor, sprawia, że w niektórych sytuacjach apart reaguje szybciej i radzi sobie nieco lepiej. Niemniej, oba aparaty pozwalają na rejestrowanie doskonałych ujęć w bardzo dobrej jakości i w niemal każdych warunkach.

Aparat "selfie"

Również przedni aparat, zwany też selfiekamerą, nie różni się między dwoma modelami. Aparaty o rozdzielczości 7 megapixeli pozwalają na realistyczne wideorozmowy oraz rejestowanie instastory w doskonałej jakości.

Aparat 12 megapixeli

Wytrzymałościowiec czy może jednak sprinter? Rzućmy okiem na pojemność baterii.

Posiadacze ładowarek bezprzedowodych (Qi) mogą naładować iPhona SE (2020) lub iPhona 8 także bezprzewodowo. Bateria w iPhonie SE (2020) dorównuje pojemnością baterii w iPhonie 8 i według producenta wytrzymuje tak samo długo. Uszczegóławiając, w obu modelach możesz odtwarzać wideo do 13 godzin, oglądać video w streamingu do 8 godzin albo słuchać muzyki nawet do 40 godzin.

Wielkość i kolor

W zależności od preferencji, w przypadku iPhona SE (2020) masz do dyspozycji 64 GB, 128 GB lub 256 GB pamięci w telefonie. Możesz też wybierać, jak zawsze w przypadku Apple, spośród ponadczasowych i stylowych kolorów: czarnego, białego i czerwonego. W przypadku iPhona 8, wybór kolorystyczny jest większy - tutaj mamy do dyspozycji kolory takie jak: gwiezdna szarość, srebrny, złoty i czerwony.

Gdzie możesz kupić swojego iPhona?

Chciałbyś mieć iPhona SE (2020) refurbed? Odwiedź stronę refurbed.pl i zakup urządzenie w najlepszym stosunku cenowym https://www.refurbed.pl/p/iphone-se-2020/. Może zdecydowałeś się jednak na zakup iPhona 8 po najlepszej cenie? Jego również znajdziesz na refurbed.pl, wystarczy, że klikniesz tutaj: https://www.refurbed.pl/p/apple-iphone-8/

Co polecamy?

Jak wspominaliśmy nowy iPhone SE (2020) to telefon bardzo podobny do iPhona 8. Oba modele pzowalają, na zaoszczędzenie bardzo dużej kwoty w porównaniu z najnowszymi flagowcami Apple, a jednocześnie są bardzo dobrymi urządzeniami. Jednak iPhone SE (2020) jest urządzeniem nieco nowszym i wyposażonym w szybszy i bardziej nowoczesny procesor. Jak często bywa w przypadku Apple, nie otrzymamy tego za darmo. Jeśli chcecie skorzystać z możliwości zakupu ekologicznego iPhona na refurbed, zdecydowanie polecamy wybrać iPhona 8, gdyż jest to telefon jedynie niezauważalnie wolniejszy od nowego iPhona SE, a jednocześnie jest on sporo tańszy. Oczywiście znajdziecie u nas jednak również iPhona SE (2020). ;)

Porównanie danych o modelach

Poninżej przedstawiamy dokładne porównanie iPhona 8 refurbed z iPhonem SE (2020):

iPhone 8 refurbed iPhone SE (2020)
Touch ID
Przekątna ekranu 4.7" 4.7"
Wyświetlacz IPS IPS
System operacyjny iOS 13.3 iOS 13.3
Aparat tylni 12 MP 12 MP
Aparat przedni 7 MP 7 MP
Procesor A11 Bionic 3-Core A13 Bionic 4-Core
Dual-SIM -
Cena od 1159 zł od 1699 zł

Artikel teilen
  • Bezpiecznie

    30 dni na przetestowanie oraz minimum 12 miesięcy gwarancji

  • Ekonomicznie

    Oszczędzasz do 40% na swoim zakupie

  • Ekologicznie

Erstmals zum Newsletter anmelden, 10 € sparen!

Verpasse kein Angebot mehr.

Informationen über die Verwendung personenbezogener Daten findest du in unserer Datenschutzerklärung.