Pierwsze kroki z Twoim nowym iPhonem.

Piotr, dnia 02.12.2020

Dowiedz się, jak zacząć przygodę z Twoim nowym iPhonem i bez problemu przenieść wszystkie dane z Twojego dotychczasowego telefonu.

Pierwsze kroki z iPhonem

Karta SIM

iPhone jest już u Ciebie w domu i ochoczo zabierasz się do jego odpakowania. Aby możliwe było szybkie i bezproblemowe rozpoczęcie korzystania ze wszystkich funkcji iPhone’a, włóż do niego kartę SIM jeszcze przed pierwszym włączeniem. Aby otworzyć slot karty sim zlokalizowany z boku iPhone’a (idealnie wbudowany w całość obudowy) użyj dostarczonej do Ciebie w opakowani igły do otwierania slotu karty SIM. Igłę należy ostrożnie wprowadzić w otwór widoczny w slocie kart i docisnąć do telefonu tak, aby tacka karty SIM wysunęła się z obudowy.

Następnie należy ułożyć kartę sim na tacce i ponownie ostrożnie wsunąć tackę na swoje miejsce, dociskając ją palcem do obudowy. Jeśli nie wiesz jak dokładnie ułożyć kartę SIM na tacce, zwróć uwagę na ścięcie jednego z rogów karty, które wskaże Ci jak powinna ona zostać ułożona na tacce, która również posiada odpowiednie wcięcie - sprawia ono, że karty nie da się ułożyć inaczej niż poprawnie!

Uwaga: Używaj tylko oryginalnej tacki karty SIM. Tacka karty SIM iPhone’a 6 nie pasuje np. do iPhone’a 7.

Tipp refurbed: Jeśli igła do otwierania slotu karty sim została zgubiona, możesz użyć spinacza biurowego, aby otworzyć slot karty SIM.

Ważne: Zadbaj o właściwą kartę SIM zanim otrzymasz telefon. Wszystkie model telefonów Apple od iPhone’a 5 współpracują wyłącznie z kartami nano SIM. Masz jedynie inną kartę, którą miałeś w swoim starym telefonie? To nie problem! Większość operatorów telefonii komórkowej wymieni Twoją starą kartę na kartę nano nawet za darmo.

Tacka karty SIM

Start

W końcu możemy zaczynać! Włącz telefon przyciskając duży przycisk zlokalizowany z prawej strony telefonu. Przytrzymaj przycisk przez 3 sekundy. Na ekranie Twojego iPhone’a pojawi się napis “Hello” w różnych językach. Wybierz swój język oraz kraj, pozwoli to na wyświetlanie odpowiedniej daty i godziny oraz dostosowanie interface’u telefonu do typowego dla danego kraju. Kontynuuj konfigurację telefonu zgodnie z kolejnymi krokami, przez które przeprowadzi Cię telefon. Po ukończeniu konfiguracji telefon jest gotowy do użycia!

Tipp refurbed: Twój stary telefon działa na oprogramowaniu iOS 11 lub wyższym? Jeśli tak możesz skonfigurować swój nowy telefon jeszcze szybciej! Wszystko co musisz zrobić to włączyć iPhone’a refurbed i trzymać go w małej odległości od poprzedniego urządzenia. Na nowym iPhonie automatycznie pojawi się ekran szybkiej konfiguracji. Przeprowadź konfigurację zgodnie z krokami przez które przeprowadzi Cię telefon. W kilka minut Twój telefon będzie gotowy do użycia!

Relaks z iPhonem

Przenoszenie danych

Punkt krytyczny rozpoczęcia przygody z nowym iPhone to niewątpliwie przenoszenie danych z poprzedniego urządzenia. Na szczęście Apple zadbało o rozwiązanie tego problemu i zaproponowało kilka możliwości.

1) Przenoszenie danych z iPhone’a na iPhone’a

Jeśli wcześniej korzystałeś z iPhone’a proces jest stosunkowo prosty. Utwórz backup swojego poprzedniego urządzenia w iTunes lub iCloud. Dzięki backupowi możesz bez problemu pobrać później wszystkie swoje dane na nowych urządzeniu.

Tipp refurbed: Jeśli dopiero uruchamiasz iPhone’a możesz odzyskać dane z backupu w punkcie “Aplikacje i dane”. Jeśli używasz już telefonu, nie szkodzi! Możesz odzyskać dane z backupu iTunes lub iCloud również później.

2) Przenoszenie danych z Androida na iPhone’a

Twój poprzedni telefon działał na Androidzie? To nie problem! Pobierz aplikację “Move to iOS” w sklepie Google Play. Przy pomocy kodu będzie możliwe przeniesienie wybranych danych z Twojego starego telefonu na Androidzie na nowego iPhone’a.

Uwaga: Muzyka, książki oraz PDFy musza zostać przeniesione ręcznie. Upewnij się więc na wszelki wypadek, że wszystkie Twoje dane zostały przeniesione, zanim wyczyścisz pamięć poprzedniego telefonu.

Tipp refurbed: Także w przypadku przenoszenia danych z Androida możesz to zrobić od razu przy pierwszym uruchamianiu telefonu. Wybierz w tym celu w punkcie “Aplikacje i dane” “Przenieś dane z Androida” i postępuj zgodnie z krokami, które wskaże Twoje urządzenie.

3) Przenoszenie danych później

Jeśli już nie możesz się doczekać i nie chcesz poświęcać czasu na przenoszenie danych przy pierwszym uruchamianiu, skonfiguruj iPhone’a jako nowe urządzenie (w punkcie “Aplikacje i dane” przy pierwszym uruchamianiu). Wszystkie swoje dane możesz odzyskać później przez iTunesa, iClouda lub ze swojego starego telefonu na Androidzie.

W kawiarni z iPhonem

Zrób back-up!

Nic nie denerwuje bardziej niż utrata pięknych zdjęć czy wyzerowany wynik w ulubione grze. Aby zminimalizować ryzyko utraty danych, rób regularnie backup’y na Twoim iPhonie. Apple oferuje Ci dwie możliwości:

1) iTunes

Podłącz iPhona do komputera i uruchom iTunes. Twój telefon automatycznie pojawi się w aplikacji. W ten sposób możesz utworzyć backup zapisując dane na swoim komputerze. W przypadku utraty danych z telefonu, możesz je odzyskać ponownie podłączając urządzenie do komputera.

Wskazówka: Jeśli zapisujesz dane dotyczące Twojego zdrowia, należy zabezpieczyć swój backup za pomocą hasła. W tym celu musisz wybrać opcję “Szyfruj kopię zapasową iPhone’a” i ustawić hasło, którego nie zapomnisz. Możesz zapisać hasło i przechowywać je w bezpiecznym miejscu. Bez hasła nie odzyskasz zaszyfrowanych danych!

2) iCloud

Jeśli tworzenie kopii zapasowych przez iTunes wydaje Ci się zbyt czasochłonne, dobrym rozwiązaniem jest funkcja tworzenia backupu w iCloud. Żeby utworzyć kopię w ten sposób nie musisz podłączać iPhone’a do komputera, ani nawet być w domu. W ten sposób możesz tworzyć backupy zawsze i wszędzie - potrzebujesz jedynie połączenia z siecią Wi-Fi. Możesz też wybrać opcję automatycznego tworzenia kopii. Podczas ładowania swojego telefonu, gdy będzie on miał zablokowany ekran oraz zostanie podłączony do Wi-Fi, w iCloud będą tworzyły się automatyczne kopie danych z Twojego telefonu. Dzięki temu nie musisz pamiętać o robieniu backupów. Aby ustawić automatyczne robienie backupów należy wejść w ustawienia i dotknąć ekranu w miejscu, gdzie wyświetla się nazwa użytkownika. Następnie nalezy wybrać iCloud i przejść do sekcji iCloud Backup. Tam można wybrać odpowiednie ustawienia backupów. Jeśli Twoje urządzenie obsługiwane jest przez system iOS 10.2 lub wcześniejszy, znajdziesz ustawienia wybierając Ustawienia>iCloud>Backup.

Małą wadą tworzenia backupów przez iCloud jest fakt, że tylko pierwsze 5 GB dostajesz za darmo. Kiedy potrzebujesz więcej pamięci (co może nastąpić dość szybko), możesz dokupić więcej miejsca. Ceny zaczynają się od 3,99 zł za 50 GB do 39,99 zł za 2 TB.

Miłego użytkowania iPhone’a od refurbed!


Artikel teilen
  • Bezpiecznie

    30 dni na przetestowanie oraz minimum 12 miesięcy gwarancji

  • Ekonomicznie

    Oszczędzasz do 40% na swoim zakupie

  • Ekologicznie

Erstmals zum Newsletter anmelden, 10 € sparen!

Verpasse kein Angebot mehr.

Informationen über die Verwendung personenbezogener Daten findest du in unserer Datenschutzerklärung.