Surface Laptop w 2026 r.: jakie modele są w ofercie, ile posłużą i który wybrać

W 2026 r. Microsoft zaprezentował drugą odsłonę 13-calowego Surface Laptopa (dostępną od 13 października) oraz Surface Laptop Ultra (dostępny od 16 października). Wraz z modelami ze Snapdragonem X2 i biznesowymi wersjami z Intelem oznacza to, że pod nazwą Surface Laptop kryją się teraz układy trzech firm: Qualcomm, Intel i NVIDIA. Sama nazwa nie wystarczy już, by wiedzieć, jaki komputer wybierasz.

Który model pasuje do twojej pracy? I czy warto kupić nowy? W odpowiedzi liczą się trzy kwestie. Według szacunków Microsoftu na 2026 r. produkcja odpowiada za około 69–75% emisji w całym cyklu życia laptopa. To największa wykazana część jego śladu węglowego, więc sam oszczędniejszy układ nie sprawia, że wymiana sprawnego komputera jest korzystniejsza dla środowiska. Łatwiejsze naprawy i dłuższe wsparcie pozwalają też dłużej korzystać z laptopów z ostatnich lat. Do codziennych zadań dobrym wyborem jest odnowiony Surface Laptop z ostatnich lat; na zakup nowego warto mieć konkretny powód.

Na refurbed odnowione laptopy są profesjonalnie sprawdzane, czyszczone i odnawiane przez ekspertów. Każdy ma co najmniej 12 miesięcy gwarancji. W ofercie są Surface Laptop 4 i Surface Laptop 5, a inne modele znajdziesz w kategorii odnowionych laptopów Microsoft.

Przyglądamy się modelom i terminom ich premier, możliwościom naprawy, okresom wsparcia oraz danym Microsoftu o emisjach. To konkrety, które pomogą ci wybrać laptopa.

Surface Laptop Ultra: co już wiadomo, a czego wciąż nie wiemy

Microsoft zaprezentował Surface Laptop Ultra 31 maja, przedsprzedaż rozpoczął 7 października, a laptop będzie dostępny od 16 października 2026 r. To osobna linia w rodzinie Surface Laptop, nie kolejna generacja standardowego modelu.

Układ i pamięć: NVIDIA RTX Spark N1X łączy procesor o architekturze Arm z układem graficznym Blackwell. Dostępne są dwie wersje: 18 rdzeni CPU i 5 120 rdzeni GPU albo 20 rdzeni CPU i 6 144 rdzenie GPU. CPU i GPU współdzielą od 24 do 128 GB pamięci.

Obudowa i bateria: ekran dotykowy mini-LED o przekątnej 15 cali, masa około 2 kg i grubość poniżej 18 mm. Według testów Microsoftu laptop działa do 15 godzin podczas odtwarzania filmów zapisanych lokalnie (na egzemplarzu przedpremierowym) lub do 12 godzin podczas przeglądania internetu.

Trzy szczegóły pozwalają właściwie odczytać reklamowane liczby. Jeden petaflop to teoretyczna wydajność obliczeń o bardzo niskiej precyzji (FP4 z wykorzystaniem rzadkości danych), a nie miara ogólnej szybkości komputera. Nie da się też porównać tej wartości z wynikiem NPU innego laptopa. 128 GB oznacza całą pamięć współdzieloną, do której GPU nie ma dostępu w pełnym zakresie. Model ze 120 miliardami parametrów zapisanych po 4 bity każdy zajmuje około 60 GB, zanim doliczymy pamięć potrzebną oprogramowaniu i systemowi. Nie należy więc zakładać, że wariant 24 GB uruchomi tak duży model. To wyliczenie, nie rekomendacja poparta testami.

Czego nadal nie wiemy:

Ślad węglowy: nie znaleźliśmy danych o całym cyklu życia żadnej konfiguracji Ultra, więc nie da się porównać wariantów 24 GB i 128 GB.

Energia podczas użytkowania: nie znaleźliśmy niezależnych pomiarów poboru energii podczas długotrwałego renderowania, pracy lokalnego AI ani sesji z agentami AI. Moc ładowarki 140 W nie mówi, ile prądu laptop zużywa zwykle.

Koszt produkcji: nie znaleźliśmy zweryfikowanego wykazu części ani danych o uzysku sprawnych układów czy kosztach fabrycznych. Z ceny detalicznej nie da się więc wywnioskować, ile kosztuje produkcja laptopa.

Naprawy w praktyce: nie znamy cen części, czasu oczekiwania na naprawę w serwisie ani tego, jak długo te laptopy faktycznie pozostaną sprawne.

Chemikalia i koniec użytkowania: łączna wartość emisji nie rozstrzyga kwestii zagrożeń chemicznych ani tego, co dzieje się ze zebranymi laptopami.

Jeśli rozważasz poczekanie na Ultra, terminy omawia poradnik o zakupie Surface Laptopa Ultra.

Pozostałe modele Surface Laptop z 2026 r.

Sam numer generacji nie mówi, jaki laptop dostaniesz: nie określa procesora, przekątnej ekranu ani segmentu rynku. Dlatego warto rozróżnić poszczególne modele.

13 cali, druga odsłona (dostępna od 13 października): 6-rdzeniowy Snapdragon X2 Plus, 16 lub 24 GB pamięci oraz wyjmowany nośnik UFS o pojemności 256 lub 512 GB.

13,8 i 15 cali, ósma odsłona: 10-rdzeniowy Snapdragon X2 Plus lub 12-rdzeniowy X2 Elite, do 64 GB pamięci, wymienny SSD o pojemności do 1 TB oraz czytnik microSD w modelu 15-calowym.

Modele biznesowe z Intelem: układy Intel Core Ultra 5 lub X7 Series 3 i Windows 11 Pro, w wersjach 13,8- oraz 15-calowej.

Łatwo pomylić cztery rzeczy:

13 cali to nie 13,8 cala. To osobne modele, z innymi układami i rodzajami pamięci masowej.

Sam numer generacji nie wystarczy. Pod nazwą siódmej generacji kryją się zarówno modele biznesowe z Intelem, jak i modele ze Snapdragonem. Biznesowy model 13-calowy z Intelem to jeszcze inny laptop.

Wersja Windows w Ultra. Konsumencki wariant 24 GB ma Windows 11 Home, wersje z pamięcią od 32 GB mają Windows 11 Pro, a biznesowy Ultra ma wersję Pro nawet przy 24 GB.

UFS to nie SSD, a ekran dotykowy nie oznacza obsługi rysika. Wyjmowany nośnik w modelu 13-calowym to inny moduł niż SSD w większych Surface Laptopach. Nowe modele o klasycznej konstrukcji mają obsługiwać dotyk; do pracy rysikiem służy Laptop Studio.

Modele ze Snapdragonem i RTX Spark działają pod kontrolą Windows na architekturze Arm. Najlepiej działają aplikacje napisane dla Arm, a warstwa translacji Prism uruchamia wiele programów x86 i x64. Sterowniki wymagają jednak wersji Arm64; część starszych narzędzi, wtyczek i gier z niezgodnymi systemami antycheatowymi nie działa. Grafika NVIDIA w Ultra tego nie zmienia, bo jego procesor również ma architekturę Arm. Sprawdź więc zgodność programów i urządzeń peryferyjnych, z których korzystasz. Surface Laptopy z Intelem uruchamiają oprogramowanie x86 natywnie, więc ten problem ich nie dotyczy. Wśród odnowionych laptopów Microsoft znajdziesz kilka generacji z układami Intela.

Jak często pojawiają się nowe Surface Laptopy?

Microsoft nie trzyma się stałego harmonogramu. W 2026 r. modele biznesowe z Intelem pojawiły się 19 maja, Ultra zaprezentowano 31 maja, standardowe laptopy ze Snapdragonem X2 – 16 czerwca, a drugą odsłonę modelu 13-calowego – 23 września. Przedsprzedaż Ultra ruszyła 7 października.

Konferencje i aktualizacje oprogramowania odbywają się w innych terminach. Konferencja dla programistów Build odbyła się 2–3 czerwca, a konferencja Ignite dla specjalistów IT potrwa od 17 do 20 listopada. Windows 11 otrzymuje jedną aktualizację funkcji rocznie (wersja 26H2 ukazała się 29 września) oraz comiesięczne aktualizacje zabezpieczeń. Oznaczenie 26H1 nie zapowiada drugiej aktualizacji funkcji w tym samym roku: według Microsoftu dotyczy obsługi nowych urządzeń z początku 2026 r.

2019, Laptop 3: pojawił się także w wersji 15-calowej, z procesorem AMD do wyboru, złączem USB-C i wymiennym SSD.

2021, Laptop 4: w obu rozmiarach oferował procesory Intela i AMD, zachowując tę samą konstrukcję.

2022, Laptop 5: miał wyłącznie procesory Intela 12. generacji oraz Thunderbolt 4.

2023, Laptop Studio 2: łączył układy Intel i NVIDIA ze składanym ekranem, który można ustawiać do pracy rysikiem.

Ultra nie jest przy tym pierwszym Surface z grafiką NVIDIA. Surface Book oferował ją już w 2015 r.

Nie ma stałego harmonogramu premier, więc jeśli czekasz na następny model, nie wiesz, kiedy się pojawi. Wiek danej generacji niewiele mówi też o tym, czy jej laptopy nadal nadają się do twoich zadań. Na refurbed znajdziesz odnowione modele Laptop 3, Laptop 4 i Laptop 5.

Odnowiony Microsoft Surface Laptop 3

Surface Laptop 3, 4, 5 i Studio 2: porównanie

From 1 433,98 zł

Rok premiery
2019

Procesor
Intel Core i5-1035G7

Liczba rdzeni
4

Typ pamięci
LPDDR4X

Przekątna ekranu
13,5 cala

Masa
1,25 kg

Złącza
USB-C, USB-A, gniazdo audio

Bluetooth
5.0
vs.
From 1 962,98 zł

2021

Intel Core i5-1135G7

4

LPDDR4

13,5 cala

1,29 kg

USB-C, USB-A, gniazdo audio

5.0
vs.
From 2 444,99 zł

2022

Intel Core i5-1235U

10

LPDDR5

13,5 cala

1,27 kg

Thunderbolt 4, USB-C, gniazdo audio

5.1

2023

Intel Core i7-13700H

14

LPDDR5X

14,4 cala

1,98 kg

2 × Thunderbolt 4, USB-A, gniazdo audio

5.3

Surface Laptop: jak zmieniały się możliwości naprawy i okres wsparcia

To, jak długo posłuży Surface Laptop, zależy między innymi od tego, czy można go otworzyć, naprawić i aktualizować.

iFixit ocenił pierwszego Surface Laptopa (2017) na 0/10, Laptopa 3 (2019) na 5/10, a Laptopa 7 (2024) na 8/10. W modelu z 2024 r. można zdjąć dolną pokrywę; bateria jest przykręcana, a kody QR prowadzą do instrukcji serwisowych.

Ultra (2026): Microsoft wymienia baterię, SSD, wentylatory, ekran i porty wśród części serwisowych. Procesor i pamięć są częścią zespołu płyty głównej. Niezależnej oceny naprawialności jeszcze nie ma.

Wymienny SSD nie oznacza wymiennej pamięci. Oceny 0, 5 i 8 mówią o łatwości naprawy, a nie o wpływie na środowisko: wynik 8/10 nie oznacza, że laptop jest osiem razy bardziej przyjazny dla środowiska.

Równie ważne jest wsparcie. Minimalny okres wsparcia sterowników i oprogramowania układowego Microsoftu wydłużył się z czterech lat dla urządzeń wprowadzonych przed 1 stycznia 2021 r. do sześciu lat dla późniejszych modeli. Laptop 3 podlega starszej zasadzie, a Laptop 4, Laptop 5 i Studio 2 – nowszej. Według opublikowanych terminów wsparcie Laptopa Studio 2 zakończy się 3 października 2029 r., a Laptopa 7 ze Snapdragonem – 10 września 2030 r. Chodzi o sterowniki i oprogramowanie układowe, nie o gwarancję dostępności każdej części czy aplikacji do tych dat.

Na refurbed znajdziesz zarówno Surface Laptop 3, którego dotyczy przytoczona ocena iFixit, jak i Laptop Studio 2, dla którego podano termin zakończenia wsparcia.

Lokalne AI na Surface Laptopie: korzyści i ograniczenia

W październiku Microsoft przedstawia hybrydowe podejście do AI: zadania mogą być wykonywane na laptopie albo w chmurze, a agenci AI mają korzystać z mechanizmów izolacji i kontroli tożsamości. Microsoft Execution Containers są ogólnie dostępne w Windows 11, natomiast aplikacja Meta Muse na Windows ma być dostępna wkrótce. Pokaz premierowy nie dowodzi, że każda zapowiedziana funkcja jest już zainstalowana na każdym komputerze.

Pod względem sprzętowym liczą się dwie rzeczy. Modele ze Snapdragonem mają NPU o wydajności 80 TOPS – osobny układ do zadań AI, którego wynik nie mierzy ogólnej szybkości komputera. Ultra zaprojektowano z myślą o dużych modelach uruchamianych lokalnie.

Koszty i kontrola: lokalne AI może oznaczać mniej wydatków na korzystanie z AI w chmurze (opłat za tokeny), za to większe wydatki na własny sprzęt, prąd i utrzymanie. Daje też bardziej bezpośrednią kontrolę nad częścią danych. Ultra może służyć jako osobisty laptop do uruchamiania agentów AI albo domowa stacja robocza dla dużych modeli. Zmienia się wtedy miejsce zużycia energii i właściciel sprzętu. Infrastruktura nie znika – odtąd to ty za nią odpowiadasz.

Uczciwe porównanie emisji: porównuj emisje związane z wykonaniem tego samego zadania przy takiej samej jakości wyniku. Uwzględnij zużycie energii przez laptop i chmurę, w tym zaplecze centrum danych, transmisję sieciową, ewentualny zakup dodatkowego sprzętu oraz trenowanie modeli w obu wariantach. Mniejszy model lokalny, który daje gorszy wynik, nie staje się równoważny tylko dlatego, że zużywa mniej energii. Jeśli laptop już masz, sporadyczne zadanie lokalne oznacza przede wszystkim dodatkowe zużycie prądu. Jeśli kupujesz Ultra głównie w tym celu, musisz doliczyć część emisji z jego produkcji.

O pamięci potrzebnej do takich zadań przeczytasz w poradniku ile pamięci potrzebuje lokalne AI.

Który Surface Laptop wybrać: nowy czy odnowiony?

Wybór zależy od tego, do czego potrzebujesz laptopa.

Codzienna praca, nauka i programy biurowe: odnowiony Surface Laptop 5 lub Surface Laptop 4. Oba natywnie uruchamiają oprogramowanie x86, a Laptop 5 ma dodatkowo Thunderbolt 4.

Rysik, szkicowanie i praca twórcza: Laptop Studio 2 ze składanym ekranem, który można ustawić w różnych pozycjach do pracy rysikiem. Opublikowana data zakończenia wsparcia sterowników i oprogramowania układowego tego modelu to 3 października 2029 r. Nowe Surface Laptopy o klasycznej konstrukcji mają ekran dotykowy, ale nie zastąpią jego zawiasu ani obsługi rysika. Dostępność się zmienia, więc sprawdź ofertę.

Nowszy układ i sprzęt do AI na laptopie: nowe modele ze Snapdragonem. Najpierw sprawdź zgodność aplikacji i sterowników. Dane o wydajności i czasie pracy baterii pochodzą z testów Microsoftu.

Duże lokalne modele AI w Windows: Ultra. O tym, kiedy zaczęła się przedsprzedaż i kiedy Ultra będzie dostępny, przeczytasz w poradniku: Surface Laptop Ultra – kupować czy czekać.

Nie wiesz, ile pamięci i miejsca na dane potrzebujesz: dobierz je do najbardziej wymagającego zadania, które regularnie wykonujesz, i do liczby lat, przez które planujesz korzystać z laptopa. Każde zwiększenie pojemności oznacza bowiem dodatkowe emisje przy produkcji. Według tabeli Microsoftu największa konfiguracja Laptopa 7 ma ślad węglowy w całym cyklu życia o około 35% wyższy niż najmniejsza.

Nowe modele mają nowsze układy (według Microsoftu grafika jest nawet o 58% szybsza w jego własnym teście), 15-calowy ekran o większej gęstości pikseli oraz NPU 80 TOPS do lokalnego AI. Za wcześniejszymi modelami przemawiają zgodność oprogramowania, dostępne dane o naprawialności i wsparciu oraz to, że zakup odnowionego egzemplarza nie wiąże się z produkcją nowego laptopa.

Każdy laptop na refurbed jest odnawiany przez ekspertów. Otrzymujesz co najmniej 12 miesięcy gwarancji i 30 dni testowania gratis.

Odnowiony Microsoft Surface Laptop 4, model 15-calowy

Ślad węglowy Surface Laptopów: skąd biorą się emisje

To szacunki Microsoftu dla konkretnych konfiguracji referencyjnych. Obejmują laptop, zasilacz i opakowanie oraz zakładany okres użytkowania (4,5 roku w przypadku nowszych modeli). Nie są pomiarami twojego egzemplarza. Nie znaleźliśmy danych o całym cyklu życia Ultra, dlatego nie podajemy dla niego wartości.

Skąd biorą się emisje: referencyjny model 13,8-calowy ze Snapdragonem z 2026 r. (16 GB pamięci, 512 GB miejsca na dane) ma łączny ślad 154 kg CO₂e: 115 kg przypada na produkcję, 22 kg na transport, 17 kg na użytkowanie, a mniej niż 1 kg na koniec cyklu życia. Produkcja odpowiada za około 75% tej wartości, a w profilach referencyjnych z 2026 r. za około 69–75%. Obejmuje pozyskanie surowców, produkcję układów i pamięci (fabryki chipów zużywają duże ilości prądu, gazów technologicznych i chemikaliów), wykonanie obudowy oraz montaż końcowy.

Liczby wymagające ostrożności: profil Microsoftu dla Laptopa 4 (2021, Intel i5, 8 GB, 256 GB) podaje łącznie 145 kg CO₂e przy założeniu trzech lat użytkowania. Dla Laptopa 5 (2022, Intel i7, 16 GB, 256 GB) jest to 255 kg przy 4,5 roku, a dla modelu 13,8-calowego z 2026 r. – 154 kg przy 4,5 roku. Różnią się konfiguracje, zakładane okresy użytkowania i metody. Założone 4,5 roku użytkowania to o 50% dłużej niż trzy lata, więc na podstawie tych trzech liczb nie da się wyznaczyć trendu.

Porównanie na bardziej zbliżonych zasadach: przy tej samej przekątnej, 16 GB pamięci, 512 GB miejsca na dane i 4,5 roku użytkowania ślad 13,8-calowego Laptopa ze Snapdragonem wynosi 204 kg dla Laptopa 7 z 2024 r. i 154 kg dla modelu z 2026 r. To spadek o 24,5%. W przypadku biznesowego modelu 13,8-calowego z Intelem spadek wynosi 15,6%. Są to obliczenia na podstawie szacunków Microsoftu; nie dowodzą, że spadek wynika ze zmiany procesora.

Jak czytać deklaracje środowiskowe:

O 40% mniej: chodzi o porównanie laptopa z 2026 r. z hipotetyczną wersją tego samego modelu, wyprodukowaną bez zastosowanych w nim rozwiązań ograniczających wpływ na środowisko, a nie z modelem z poprzedniego roku.

66% z recyklingu: wartość podawana dla Ultra for Business dotyczy wyłącznie wskazanych elementów obudowy, nie 66% całego laptopa. W jednym z tych elementów wykorzystano aluminium z recyklingu, a w magnesach – metale ziem rzadkich z recyklingu.

100% kobaltu z recyklingu: chodzi o udział materiału z recyklingu w kobalcie użytym w baterii, a nie o masę baterii czy całego laptopa.

Recykling i energia bezemisyjna: materiał z recyklingu może pochodzić z odpadów fabrycznych, niekoniecznie ze starych laptopów. W deklaracjach dotyczących energii elektrycznej bez emisji dwutlenku węgla uwzględnia się też zweryfikowane certyfikaty. Nie dowodzi to, że każdy etap produkcji chipów był w każdej godzinie zasilany taką energią.

Elektroodpady: według UNITAR w 2022 r. na świecie powstały 62 mln ton elektroodpadów, a formalną zbiórkę i recykling udokumentowano tylko dla 22,3% z nich. To dane o elektronice na całym świecie, nie o produktach Microsoftu. Niższy ślad węglowy nie dowodzi też mniejszej toksyczności, mniejszej ilości odpadów chemicznych ani niższego zużycia zasobów.

Czy oszczędność energii może zrównoważyć emisje z produkcji nowego Surface Laptopa?

Pojemność ma swój ślad: w tabeli Microsoftu dla 13,8-calowego Laptopa 7 konfiguracja z 16 GB pamięci i 256 GB miejsca na dane ma łączny ślad 190 kg CO₂e, z 16 GB i 1 TB – 232 kg, a z 64 GB i 1 TB – 257 kg. W całym cyklu życia ślad największej konfiguracji jest o około 35% wyższy niż najmniejszej. Założenia dotyczące użytkowania są takie same, ale tych liczb nie można odnosić do Ultra ze 128 GB pamięci. Dodatkowa pojemność może się jednak opłacić, jeśli pozwoli uniknąć przedwczesnej wymiany laptopa: większe emisje przy produkcji wiążą się wtedy z dłuższym użytkowaniem.

Przykładowe wyliczenie wymiany: produkcja i transport modelu 13,8-calowego z 2026 r. oznaczają 115 + 22 = 137 kg CO₂e na starcie (to nie jest wartość dla Ultra). Aby obliczyć, po jakim czasie można zrównoważyć te emisje, dzielimy 137 kg przez emisje, których pozwala uniknąć roczna oszczędność prądu. Przy przykładowym współczynniku 0,40 kg CO₂e na kWh oszczędność 5 kWh rocznie oznacza około 68,5 roku, 20 kWh – około 17 lat, a 100 kWh – około 3,4 roku. Oszczędności i współczynnik emisji prądu są hipotetyczne. Obliczenie zakłada, że nowy laptop jest dodatkowym zakupem, stary przestaje być używany, a te same zadania przejmuje nowy. Nie uwzględnia napraw, utylizacji ani korzystania z chmury.

Dla porównania: w standardowym modelu użytkowania Microsoftu każdy z laptopów uwzględnionych w tym zestawieniu zużywa od 6,3 do 13,0 kWh rocznie. Oszczędność 20 kWh rocznie przewyższa więc całe roczne zużycie każdego z nich. Przy długich, wymagających zadaniach zużycie jest inne, a standardowa wartość nie mówi, ile energii potrzebuje AI.

Czas użytkowania: rozłożenie 137 kg na sześć lat korzystania z laptopa zamiast trzech zmniejsza roczną część początkowych emisji z 45,7 do 22,8 kg. Nie cofa emisji, które już powstały.

Laptop, który już wyprodukowano: odnowiony Surface Laptop ma etap produkcji za sobą, a każdy kolejny rok użytkowania rozkłada przypisaną mu część emisji na dłuższy okres. To wniosek z obliczeń, nie zmierzona oszczędność. Przykładem jest odnowiony Surface Laptop 5.

Osobne badanie: oszczędności wyliczone przez Fraunhofer Austria dla odnowionego Surface Laptop 3 w porównaniu z nowym odpowiednikiem opierają się na innej metodzie. Nie dodajemy ich więc do danych Microsoftu ani z nimi nie porównujemy.

↓ Surface Laptop 3 (128 GB) – MNIEJ: 286,6 kg CO₂e | 72 947,8 l wody | 1 337,9 g elektroodpadów

Na podstawie badań naukowych Fraunhofer Austria; model obliczeniowy zweryfikowano zgodnie z normami ISO 14040/14044.

Surface Laptop: pytania i odpowiedzi

Czy Surface Laptop Ultra to zwykły Surface Laptop i kiedy trafi do sprzedaży?

Nie. To osobna linia z układem NVIDIA RTX Spark i od 24 do 128 GB pamięci współdzielonej; obecne standardowe modele mają układy Snapdragon X2. Przedsprzedaż ruszyła 7 października 2026 r., a Ultra będzie dostępny od 16 października. Poradnik o zakupie Surface Laptopa Ultra omawia, czy warto czekać.

Jak często Microsoft wypuszcza nowego Surface Laptopa?

Nie ma stałego harmonogramu. W 2026 r. Microsoft zapowiadał nowe modele w maju, czerwcu, wrześniu i październiku. Build i Ignite to coroczne konferencje, a Windows 11 otrzymuje jedną aktualizację funkcji rocznie.

Czy nowszy Surface Laptop zrównoważy emisje związane z jego produkcją?

W przypadku wymiany sprawnego laptopa – rzadko. W profilu Microsoftu z 2026 r. produkcja i transport modelu 13,8-calowego odpowiadają za 137 kg CO₂e. Przy oszczędności 20 kWh rocznie i współczynniku 0,40 kg CO₂e na kWh zrównoważenie tych emisji zajęłoby około 17 lat. To przykładowe obliczenie, nie wynik pomiaru.

Czy da się naprawić Surface Laptopa?

Nowsze modele – tak. iFixit ocenił pierwszego Laptopa na 0/10, Laptopa 3 na 5/10, a Laptopa 7 na 8/10. W przypadku Ultra Microsoft wymienia baterię, SSD, wentylatory, ekran i porty wśród części serwisowych; pamięć znajduje się w zespole płyty głównej.

Czy 66% z recyklingu oznacza, że dwie trzecie laptopa pochodzi z recyklingu?

Nie. Wartość 66% podana przez Microsoft dla Ultra for Business dotyczy tylko określonych elementów obudowy, nie całego laptopa. W jednym z tych elementów wykorzystano aluminium z recyklingu, a w magnesach – metale ziem rzadkich z recyklingu.

Czy nadal warto kupić odnowionego Surface Laptopa 5?

Tak, do codziennej pracy. Dzięki procesorowi Intela natywnie uruchamia standardowe aplikacje Windows. Ponieważ trafił na rynek po styczniu 2021 r., Microsoft zapewnia mu co najmniej sześć lat wsparcia sterowników i oprogramowania układowego. Na refurbed znajdziesz Surface Laptop 5 odnowionego przez ekspertów. Otrzymujesz co najmniej 12 miesięcy gwarancji i 30 dni testowania gratis. Oceny stanu dotyczą wyłącznie wyglądu.

Znajdź odnowionego Surface Laptopa dla siebie

Przejrzyj dostępne modele i znajdź Surface Laptopa dopasowanego do twojej pracy. Każdy jest odnowiony przez ekspertów i ma co najmniej 12 miesięcy gwarancji, a ty możesz go testować przez 30 dni gratis.

Odnowiony Microsoft Surface Laptop 4

Zapisz się po raz pierwszy do naszego newslettera i odbierz 65 zł rabatu!

Nie przegap żadnej oferty.

Informacje na temat używania danych osobowych znajdują się w naszej Polityce prywatności